طراحی لوگو تایپ

طراحی لوگو تایپ هنر نشان دادن حروف به کمک تصاویر است که می‌تواند بازتاب دهنده معنا و مفهوم یک برند، محصول و … باشد. این نوع لوگو به دلیل اینکه اشاره مستقیم به نام تجاری برند دارد و خیلی سریع با دیدن یک لوگو تایپ نام برند در ذهن مخاطب نمایان می‌شود و مخاطب را دچار سردگمی نمی‌کند از اهمیت زیادی برخوردار است و در بسیاری از کسب و کار ها استفاده می‌شود. اما همکاری با یک تیم خلاق و حرفه ای در زمینه طراحی لوگو می‌تواند شمارا خیلی زودتر به هدف برساند.

SAMPLE OF LOGO

نمونه لوگو تایپ

چرا دیزاین لوگو تایپ با لوگو داک؟

مهارت های طراحی لوگوتایپ
لوگوتایپ چیست؟

سفارش لوگو تایپ

قیمت طراحی لوگو تایپ

قیمت طراحی لوگو تایپ بین 4 تا 9 میلیون تومات است، قیمت گفته شده کاملا حدودی است، جهت اطلاع از قیمت طراحی لوگو تایپ به طور دقیق با مجموعه لوگو داک تماس بگیرید.

سفارش لوگوتایپ

ویژگی‌های لوگو تایپ

COMMENTS

از زبان مشتریان ما

Picture of سهیلا دادمنش
سهیلا دادمنش

0

0

Picture of احمد برزنونی
احمد برزنونی

0

0

مراحل طراحی لوگو تایپ

 1. مرحله یک
 2. مرحله دو
 3. مرحله سه
 4. مرحله چهار
ساخت لوگوتایپ

انواع لوگو تایپ

یک دو خط محتوا

Picture of لوگو اول
لوگو اول

متنی که برای این مدل لوگو می‌شه نوشت اینجا قرار می‌گیره.

Picture of لوگو دوم
لوگو دوم

متنی که برای این مدل لوگو می‌شه نوشت اینجا قرار می‌گیره.

Picture of لوگو سوم
لوگو سوم

متنی که برای این مدل لوگو می‌شه نوشت اینجا قرار می‌گیره.

Picture of لوگو چهارم
لوگو چهارم

متنی که برای این مدل لوگو می‌شه نوشت اینجا قرار می‌گیره.

طراحی حرفه ای لوگونتایپ

شرکت دیزاین لوگو تایپ

چه مدل لوگو تایپ مناسب است؟

پادکست طراحی لوگوتایپ

برندهایی که افتخار همکاری داشته‌ایم!

لوگو پیتزا
لوگو برگ
لوگو گل
لوگو قفل
لوگو آتش
لوگو آنتن
سوالات طراحی لوگوتایپ

برندهایی که نام طولانی نداشته باشند می‌توانند از لوگو تایپ به عنوان لوگوی اصلی خود استفاده کنند. همچنین برخی از برندها می‌توانند بخشی از نام خود را در لوگو تایپ جای دهند.

 

اگر کسب و کار شما به صورت بین المللی فعالیت دارد بهتر است از لوگو تایپ با زبان انگلیسی استفاده کنید تا بتوانید با مشتریان و مخاطبان خود ارتباط بهتری برقرار کنید. در غیر اینصورت می‌توانید از زبان فارسی برای طراحی لوگو تایپ استفاده کنید.

لوگو تایپ چیست؟

لوگو تایپ از جمله انواع لوگو است که به آن نشانه نوشته نیز گفته می‌شود. لوگو تایپ را می‌توان هنر نمایش نوشته‌ها به صورت تصویر دانست. در طراحی لوگو تایپ انگلیسی یا فارسی توجه به تصویر ایجاد شده و بررسی ارتباط تصویر با معنای مورد نظر اهمیت زیادی دارد. تصویری که در نهایت ایجاد می‌شود می‌تواند بازتاب‌دهنده مفهوم و معنای یک برند یا محصول باشد. یکی از ویژگی‌های مهم لوگو تایپ خوانا بودن آن است؛ زیرا از حروف الفبایی تشکیل شده است. به عبارتی دیگر می‌توان گفت که لوگو تایپ هم خوانده و هم دیده می‌شود. ویژگی‌ دیگری که موجب محبوبیت بالای این نوع لوگو شده است منحصر به فرد بودن آن است. زیرا برای طراحی لوگو تایپ از قطعه‌ای نوشته و یا نام برند استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که لوگو تایپ علی‌رغم زیبایی ظاهری با خوشنویسی یکسان نیست. در طراحی لوگو تایپ هدف شکل دادن به واژه‌ها است.معمولا از ایننوع لوگو تایپ برای طراحی لوگو آموزشگاه، طراحی لوگو آمزوشگاه زبان، طراحی لوگو های شخصی و … استفاده می‌شود.

طراحی لوگو تایپ برای همه کسب و کارها مناسب است؟ لوگو تایپ چیست و چه مزایایی دارد؟ چگونه می‌توان در طراحی لوگو تایپ موفق عمل کرد؟جزئیات قرارداد طراحی لوگو تایپ شامل چه مواردی میشود؟ همانطور که می‌دانید لوگوها انواع گوناگونی دارند که هر یک ویژگی‌ها و ظاهر مخصوص به خود را دارند. لوگو تایپ‌ها از جمله انواع لوگوها هستند که توسط بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و مطرح در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوگو تایپ یا همان نشانه نوشته همانطور که از نامش مشخص است متشکل از یک کلمه است. شما می‌توانید نام برند خود را در قالب لوگو تایپ طراحی کرده و از آن استفاده کنید. طراحی لوگو تایپ باید به شیوه‌ای انجام شود که میان تصویر نهایی و مفهوم مورد نظر ارتباط مناسبی ایجاد شود. در غیر اینصورت به هیچ وجه نتایج مطلوبی از روند طراحی لوگو دریافت نخواهید کرد.

برای آنکه بتوانید از کیفیت و تاثیرگذاری اثر نهایی اطمینان کامل داشته باشید باید کار طراحی لوگو را به فردی ماهر و باتجربه در این زمینه بسپارید. همکاران و طراحان ما در لوگو داک با سال‌ها تجربه کار تخصصی و حرفه‌ای در زمینه طراحی لوگو آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند. برای سفارش طراحی لوگو تایپ حرفه‌ای می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره طراحی لوگو دریافت کنید.

طراحی لوگو تایپ - لوگو داک

 

طراحی لوگو تایپ – لوگو داک

تفاوت لوگو تایپ و خوشنویسی

بسیاری از افراد دیزاین لوگوتایپ را با طرح‌های خوشنویسی و نقاشی خط اشتباه می‌گیرند. در طراحی لوگو تایپ از هنر تایپوگرافی یا حروف نگاری استفاده می‌شود. تایپوگرافی با طراحی فونت های مختلف به گرافیست کمک می‌کند که در ساخت لوگو تایپ مفهوم و هویت بصری برند را به درستی به مخاطب منتقل کند. اما خوشنویسی هنر چشم نواز کردن حروف و کلمات است. خوشنویسان با رعایت اصول خاص، سعی دارند که جملات را به زیبایی بر صفحه کاغذ نقش کرده و آنها را ماندگار کنند. در واقع در خوشنویسی به جز معنی آن نوشته یا متن خطاطی شده، مفهوم خاصی در حال انتقال نیست. این در حالی است که طراحی لوگو تایپ، به نام برند شما هویت می‌بخشد و با استفاده از حروف آرایی و استفاده از فونت‌های مختلف درصدد انتقال حس و مفهوم مورد نظر صاحب برند، به مخاطب است. به عبارت دیگر می‌توان گفت که هدف اصلی از لوگو تایپ دیزاین مفهوم بخشیدن به حروف و تصویر خلق شده، توسط طراح لوگو تایپ است؛ مسئله‌ای که باعث می‌شود هویت برند به مخاطب معرفی شده و برندینگ صورت گیرد. اما یک خوشنویس جملات را به زیبایی تصویر می‌کند و مخاطب تنها از زیبایی آن اثر لذت خواهد برد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که تفاوت اصلی بین طراحی لوگو تایپ و طراحی خطاطی، این است که در آرم تایپ دیزاین هدف برندینگ است اما در خوشنویسی هدف چیز دیگریست. مسلما برای برند شدن با استفاده از طراحی لوگوتایپ به ابزارهای خاصی مثل انواع ماژیک تایپوگرافی، نرم افزارهای لوگو دیزاین مثل فتوشاپ و … نیاز است و بسته به ابزار مورد استفاده قیمت طراحی لوگو متفاوت می شود. اما باید دقت داشته باشید که انتقال صحیح هویت برند و پیام‌های مورد نظر آن به کاربر، در طراحی لوگو تایپ با فتوشاپ بسیار مهم است.

طراحی لوگوتایپ با فتوشاپ

یکی از ابزارهای اصلی برای طراحی لوگو تایپ، استفاده از نرم افزار فتوشاپ است. Photoshop یک ابزار قدرتمند برای ساخت انواع فونت و تایپو گرافی است. طراحان لوگو و گرافیست‌ها با استفاده از این برنامه می‌توانند طرح های 3 بعدی بسازند. جالب است بدانید که در برخی از موارد یک طرح لوگو تایپ 3D، می‌تواند بسیار ساده تر از حالت دو بعدی مفهوم برند را به مخاطب القا کند. بنابراین استفاده از قابلیت طراحی تری دی با فتوشاپ، جهت روح بخشیدن به لوگو تایپ دیزاین بسیار کاربردی خواهد بود. بسیاری از علاقمندان به حوزه طراحی گرافیک و ساخت لوگو به دنبال یادگیری آموزش طراحی لوگو تایپ در فتوشاپ در یوتیوب هستند. اما قبل از هر چیز بهتر است با امکانات فوق العاده این نرم افزار گرافیکی جهت دیزاین لوگو تایپ آشنا شوید. برخی از این قابلیت ها عبارت‌اند از:

 • امکان ساخت تایپوگرافی در فتوشاپ
 • قابلیت لایه‌ بندی عالی
 • متقارن کردن طرح
 • الاین سازی
 • امکان تری دی

اصول طراحی لوگو تایپ

توجه داشته باشید که ایجاد تغییر در نگارش و استفاده از ابزارهای مختلف برای ترکیب حروف به اشکال دلخواه به هیچ وجه نباید برای سرگرمی و تنوع‌طلبی صورت پذیرد. به خاطر داشته باشید که تصویر نهایی باید همیشه استوار بر معنا باشد. اگر هیچ ارتباط مناسبی میان تصویر نهایی و مفهوم مورد نظر وجود نداشته باشد نمی‌توان اثر نهایی را یک طرح گرافیکی حرفه‌ای و مناسب دانست. آن چیزی که طراح گرافیست را وادار به تجربیات جدید می‌کند دست یافتن به تصویری درست و مناسب از مفهوم است. در این مسیر طراح می‌تواند سوالات گوناگون را از خود بپرسد. به طور مثال پاسخ به سوالات زیر به طراحی مناسب و حرفه‌ای لوگو تایپ کمک خواهد کرد:

 • با چه ترفندی می‌توان نوشته را آرام یا هیجان‌انگیز نشان داد؟
 • چگونه می‌توان نوشته را کاملاً جدی نشان داد؟ با چه ترفندی می‌توان فضای نوشته را گرم و صمیمی جلوه داد؟
 • در چه شرایطی باید از ضوابط دقیق هندسی پیروی کنیم؟
 • در چه شرایطی می‌توان از ایده‌های فی‌البداهه استفاده کرد؟
 • چگونه می‌توان ریخت و ظاهر کلمات را متاثر از معنا و مفهوم آن‌ها ترسیم کرد؟

با پاسخ صحیح به این سوالات و رعایت تمامی نکات و اصول ضروری در این زمینه می‌توانید مطمئن باشید که در اثر نهایی هماهنگی مناسبی میان تصویر و مفهوم ایجاد خواهد شد.قبل از سفارش دادن حتما نمونه طراحی لوگو شرکت مقصد را مشاهده کنید.