طراحی لوگو ترکیبی

لوگو ترکیبی(combined logo design) یکی از انواع لوگو است که کارکرد بسیار عالی و مناسبی دارد. همان طور که از نام این لوگو مشخص است، این لوگو از ترکیب دو لوگو تصویری و لوگو تایپ تشکیل شده است. در لوگوهای ترکیبی سعی می‌شود هر دو وجه ساخت لوگو (خواندنی بودن لوگو  و بصری بودن لوگو) راعایت شود. اگر نیاز به ساخت لوگو ترکیبی دارید و می‌خوانید یک لوگو ترکیبی ارزان برای کسب و کار خود طراحی کنید، با ما تماس بگیرید. استفاده از شیوه طراحی لوگو ترکیبی باعث می‌شود که تمامی جنس مخاطبان با کسب و کار و لوگوی طراحی شده شما ارتباط برقرار کنند.  برای دریافت خدمات طراحی لوگو ترکیبی حرفه‌ای با شماره  09150554525 تماس بگیرید.

SAMPLE OF LOGO

نمونه لوگو ترکیبی

چرا دیزاین لوگو ترکیبی با لوگو داک

مهارت های ما در طراحی لوگو ترکیبی
نکات مثبت لوگوی ترکیبی

سفارش لوگو ترکیبی

قیمت طراحی لوگو ترکیبی

نکات منفی طراحی لوگو ترکیبی

ویژگی‌های لوگو ترکیبی

 

طراحی لوگو حرفه ای

رضایت مشتریان طراحی لوگو ترکیبی

Picture of مهلا دادخواه
مهلا دادخواه

طراحی لوگو کتاب فروشی

از آنجایی که تصویر کتاب می‌تواند معانی متفاوتی را برساند، با مشورت تیم لوگو داک تصمیم به طراحی لوگو ترکیبی کردم که بسیار از انتخاب خودم راضی هستم و تیم لوگو داک به بهترین شکل ممکن آن را پیاده سازی کرد.

Picture of حمید قاسمی
حمید قاسمی

طراحی لوگو آب معدنی

از همکاری با تیم لوگوداک برای طراحی لوگو  بسیار خرسند و راضی هستم.

مراحل طراحی لوگو ترکیبی

سفارش طراحی لوگو ترکیبی

انواع لوگو ترکیبی

یک دو خط محتوا

Picture of لوگو اول
لوگو اول

متنی که برای این مدل لوگو می‌شه نوشت اینجا قرار می‌گیره.

Picture of لوگو دوم
لوگو دوم

متنی که برای این مدل لوگو می‌شه نوشت اینجا قرار می‌گیره.

Picture of لوگو سوم
لوگو سوم

متنی که برای این مدل لوگو می‌شه نوشت اینجا قرار می‌گیره.

Picture of لوگو چهارم
لوگو چهارم

متنی که برای این مدل لوگو می‌شه نوشت اینجا قرار می‌گیره.

طراحی لوگو ترکیبی

شرکت دیزاین لوگو ترکیبی

چه مدل لوگوی ترکیبی مناسب است؟

پادکست سفارش دادن طراحی لوگو ترکیبی

برندهایی که افتخار همکاری داشته‌ایم!

لوگوی ترکیبی بانک
لوگوی ترکیبی کلینیک
1
لوگوی ترکیبی مدرسه
لوگوی ترکیبی اداره
لوگوی ترکیبی آزمایشگاه
سوالات متداول درباره لوگو ترکیبی

یکی از موارد بسیار مهم برای طراحی حرفه‌ای لوگوی تلفیقی هماهنگ بخش نوشتار و تصویر است. این دو بخش از نظر سبک طراحی و اندازه و همچنین مکان جایگیری باید با یکدیگر هماهنگ باشند.

شرکت طراحی لوگو داک با سابقه بالا در زمینه ساخت لوگو، یکی از بهترین گزینه‌ها و به عنوان بهترین شرکت مشاوره طراحی لوگو شناخته می‌شود.

طراحی لوگوی ترکیبی چیست و چه فایده‌ای دارد؟ استفاده از لوگوی تلفیقی چه مزایای نسبت به سایر انواع لوگو دارد؟ لوگوی ترکیبی یا همان تلفیقی (Combination Logo) نوعی از لوگو است که در آن متن و تصویر با یکدیگر ترکیب می‌شوند. از این نوع لوگو بیش‌تر برای انجمن‌ها و گروه‌های ورزشی و رستوران‌ها استفاده می‌شود. با این وجود برندهای زیادی در حوزه‌های مختلف وجود دارند که از لوگوی تلفیقی استفاده می‌کنند. در طراحی لوگوی تلفیقی باید به نکات زیادی به ویژه هماهنگی میان تصویر و متن توجه داشت. استفاده از این نوع لوگو مزایای زیادی به دنبال دارد که از میان آن‌ها می‌توان به امکان استفاده‌ی مجزا از بخش تصویر و متن اشاره داشت. بدین ترتیب کسب و کارهایی که از این نوع لوگو استفاده می‌کنند می‌توانند در هر زمان در صورت نیاز بخش متن و تصویر را از یکدیگر جدا کنند. در واقع باید گفت که امکان تفکیک پذیری متن و عکس از مزیت‌های اصلی و کاربردی لوگوی ترکیبی به شمار می‌رود. بر این اساس می‌توان مهم‌ترین مزایای استفاده از طراحی لوگو ترکیبی را به صورت زیر خلاصه کرد:

 • تاثیرگذاری بالا در ذهن مخاطب
 • قابلیت تفکیک پذیری نوشته و تصویر
 • دارای امکان چاپ روی انواع محصولات تبلیغاتی مانند سر رسید، بگ، جعبه و …
 • کاهش احتمال کپی برداری از طرح
 • قابلیت شناسایی بالا در سایزهای کوچک و فاصله‌های دور

با وجود مزایای زیادی که در استفاده از لوگوی ترکیبی وجود دارد؛ اما برخی نکات منفی باعث می‌شود که افراد در سفارش طراحی لوگو ترکیبی دچار تردید شوند. برخی از این موارد عبارت‌اند از:

 • قیمت نسبتا بالای طراحی لوگوی ترکیبی به علت پیچیدگی و لزوم استفاده از نرم افزارهای خاص لوگو دیزاین
 • احتمال خوانایی نامناسب قسمت متنی لوگوی ترکیبی در سایزهای کوچک
 • کاهش جذابیت بصری در حالت سیاه و سفید
 • انعطاف پذیری پایین جهت استفاده از رنگ

با توجه به موارد ذکر شده باید توجه داشت که طراحی این نوع لوگو کاری کاملاً تخصصی بوده و باید به وسیله طراحان مجرب انجام پذیرد. برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان طراحی لوگو و ثبت سفارش طراحی لوگو می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در لوگو داک تماس بگیرید. همکاران و طراحان ما با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی انواع لوگوهای حرفه‌ای در خدمت شما عزیزان بوده و طراحی بهترین لوگو را برای شما تضمین می‌کنند.

طراحی لوگو ترکیبی - لوگو داک

 

طراحی لوگو ترکیبی – لوگو داک

طراحی لوگو ترکیبی چیست؟

لوگوی ترکیبی (Combination Logo) که با نام لوگوی تلفیقی نیز شناخته می‌شود از جمله انواع لوگو است که توسط بسیاری از برندها در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع لوگو همانطور که از نامش پیداست از ترکیب تصویر و متن تشکیل می‌شود. به دلیل ترکیب متن و تصویر در لوگوهای تلفیقی این نوع لوگو را می‌توان انتخاب همه کاره و کاملا انعطاف‌پذیر دانست که می‌تواند در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری از افراد با مشاهده همزمان تصویر و متن در لوگو ترکیبی ارتباط بهتری با برند شما برقرار کرده و پیام‌های مورد نظر شما را بهتر دریافت می‌کنند.

البته بهتر است اشاره داشته باشیم که طراحی لوگوی ترکیبی نیازمند توجه به نکات و اصول زیادی است. به طور مثال هماهنگی نوشته و تصویر در طراحی این نوع لوگو اهمیت زیادی دارد. در واقع طراحی این نوع لوگو باید به گونه‌ای انجام شود که صاحبان برند بتوانند در آینده به صورت مجزا نیز از متن و تصویر استفاده کنند. شما می‌توانید برای سفارش طراحی لوگوی ترکیبی به صورت کاملاً حرفه‌ای و دیدن نمونه طراحی لوگو با کارشناسان ما در لوگو داک تماس بگیرید.

لوگوی ترکیبی (تلفیقی) یکی از انواع لوگوها است که متشکل از تصویر و متن است.  این سبک از طراحی لوگو باعث ارتباط بیشتر و سریعتر افراد با کسب و کار و برند شما میشود. این نوع لوگو بدلیل استفاده از خلاقیت و ترکیب کردن نوشته و تصویر، منحصر بفرد تر می‌باشد.

مانند:

 • لوگوی شرکت ADIDAS  
 • شرکت DORITOS
 • شرکت LACOSTE
 • شرکت ROLEX

حال که با لوگوهای ترکیبی و برخی از نمونه‌های شناخته شده آن در سراسر دنیا آشنا شدید؛ به نظر شما لوگوی ترکیبی چه مزیت‌هایی دارد؟

مزایای لوگو تلفیقی چیست؟

لوگوی تلفیقی مزایای بسیار زیادی به دنبال داشته و توسط بسیاری از برندهای شناخته شده در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله برندهای معروفی که از این نوع لوگو استفاده می‌کنند می‌توان به burger king و doritos اشاره داشت. همچنین از مزایای بسیار مهمی که موجب محبوبیت این نوع لوگو شده است؛ می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 این نوع لوگو برای انجمن‌ها، مراکز تفریحی و اجتماعی، مراکز ورزشی، رستوران‌ها، و همچنین تیم‌ها بسیار مناسب است.

 • از لوگوهای تلفیقی در ساخت انیمیشن نیز استفاده می‌شود.
 • لوگوی ترکیبی را می‌توان به راحتی در فواصل بسیار دور و یا سایزهای کوچک شناسایی کرد.
 • می‌توان لوگوی ترکیبی را بر روی تقویم یا سررسید نیز چاپ کرد.
 • اگر لوگوی ترکیبی به درستی طراحی شود می‌توان در مواقع نیاز متن و تصویر را از یکدیگر جدا کرده و به صورت مجزا مورد استفاده قرار داد.
 • لوگوهای ترکیبی را در مقایسه با دیگر انواع لوگو می‌توان با راحتی بیش‌تری به نسخه سیاه و سفید تبدیل کرد.
 • استفاده از این نوع لوگوها بر روی پوشاک و لباس می‌تواند بازخورد بسیار مناسبی به دنبال داشته باشد.
 • با طراحی لوگوی تلفیقی ریسک کپی‌برداری توسط افراد سودجو تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.
 • لوگوهای ترکیبی می‌توانند نسبت به سایر انواع لوگو تاثیرگذاری بیش‌تری بر ذهن مخاطبان و مشتریان داشته باشند.

طراحی لوگو ترکیبی (combination logo)  چیست و چه کارکردی دارد؟ می‌خواهید شرکت با برند خودتان را تاسیس کنید؟ پس باید قبل از هر چیز به فکر لوگوی مخصوص و مناسب کسب و کار خودتان باشید.

صاحبان شرکت ها و دفاتر اقتصادی نیازمند روش هایی مثل چاپ بنر, کاتالوگ, بروشور و لوگو  هستند تا به وسیله آن ها بتوانند با مشتریان و مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنند. با توجه به توضیحات داده شده، داشتن یک لوگوی مخصوص به خودتان حائز اهمیت است. لوگوها دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه می‌بینید. همچنین اشاره کوتاهی به کاربرد ها، مزایا و معایب و تعرفه لوگوهای ترکیبی می‌کنیم.

 •  

نرم افزارهای ساخت طراحی لوگو ترکیبی

با چه نرم افزاری میتوان لوگو طراحی کرد؟ بهترین نرم افزار طراحی لوگو چیست؟یا اینکه با کدام نرم افزار میتوان راحت تر لوگو طراحی کرد؟ در ادامه تعدادی از نرم افزار های کاربردی را معرفی میکنیم:

 • نرم افزار فتوشاپ  (photoshop)
 • نرم افزار ایلاستریتور (illustrator)
 • نرم افزار logo maker pro
 • برنامه افینیتی دیزاینر Affinity Designer

لوگوی ترکیبی (شرایط طراحی) :

 • هر چقدر لوگو ساده تر باشد راحت تر در ذهن مخاطب میماند. اما باید دقت شود که علاوه بر سادگی باید جذب کننده باشد و ارزش داشته باشد.
 • با توجه به حالت نوشتار و ترکیب دو مورد نوشته و تصویر با هم می توان هر یک را متناسب با استفاده به صورت جداگانه مورد استفاده قرار داد.
 • تمامی استاندارد هایی که در طراحی لوگوتایپ لحاظ میشود در طراحی نماد ترکیبی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
 • همچنین دارای ویژگی های منحصر بفرد باشد. برای اینکار باید لوگو های شرکت های دیگر را نیز مورد بررسی قرار داد و متناسب با نام و فعالیت شرکت لوگوی انرا طراحی کرد.

کاربردهای لوگو ترکیبی

لوگوی ترکیبی یا همان ترکیبی از تصویر و متن را می توان برای هر نوع برند و کسب و کاری بهره برد. مهم ترین کاربرد آن، روش های متنوع در تبلیغ این لوگوی ترکیبی است. اکثر لوگوهای معروف ترکیبی هستند. بسیاری از وب سایت ها و نرم افزارهای طراحی لوگو هم از قالب هایی استفاده میکنند که با لوگوی ترکیبی یا لوگوی تصویری متنی در اختیار بسیاری از کاربران قرار می دهند زیرا ترکیب یک متن و یک نماد می تواند لوگویی متمایز خلق کند.

لوگوی تلفیقی در بسیاری از کسب و کارها کاربرد دارد. اما به طور کلی در کسب و کارهایی که لازم است نام برند هم علاوه بر آرم و لوگو در ذهن مخاطب نقش ببند؛ از طراحی لوگو ترکیبی استفاده می‌شود. به عبارت دیگر استفاده از لوگوی ترکیبی می تواند در آن واحد هم لوگو و هم نام برند شما را به مشتری معرفی کند. بنابراین می‌توان گفت که اصلی‌ترین کاربرد آرم تلفیقی، برندینگ فوق‌العاده آن است. اهمیت لوگوی ترکیبی در برندینگ و توسعه برند به حدی است که بسیاری از شرکت‌ها و برندهای بزرگ از این نوع لوگو برای معرفی و تبلیغات بصری خود استفاده می‌کنند. با این حال همواره توصیه می‌شود که حتی اگر هم اکنون برند شناخته شده‌ای ندارید؛ با استفاده از لوگوی ترکیبی شناخته شوید. یک طراحی لوگو ترکیبی حرفه‌ای می‌تواند علاوه بر آشنا کردن مخاطب با حوزه تخصصی شما، باعث جذابیت بیشتر بصری برای او شود. در حقیقیت می‌توان گفت که شما با بهره‌گیری از یک لوگوی ترکیبی منحصر به فرد با یک تیر دو نشان خواهید زد: اول جذب مشتری و فروش بیشتر و دوم ماندگاری در ذهن و افزایش تعداد مشتریان وفادار برند.

موارد ذکر شده کاربردهای کلی لوگو ترکیبی را بیان کردند؛ اما لوگو یا آرم ترکیبی برای چه کسب و کارهایی مناسب‌تر است؟ خیلی از کسب و کارها میتوانند از لوگو ترکیبی استفاده کنند مانند:

حال که با کاربردهای اساسی یک لوگو تلفیقی آشنا شدید؛ حتما برای‌تان این سوال پیش آمده که قیمت طراحی و ساخت لوگو ترکیبی چقدر است. شما چه فکر می‌کنید؟

قیمت طراحی لوگو ترکیبی

به طور کلی تعرفه طراحی لوگو با توجه به اندازه، نوع و تعداد اتود اول  بین 1 میلیون تومان تا 15  میلیون تومان متغیر است. در ادامه یک دید کلی راجب هزینه و تعرفه طراحی لوگو ها به شما میدهیم.

پس تا اینجا متوجه شدیم که طراحی لوگو برای کسب و کار بسیار پرکاربرد است. همچنین راجب یکی از انواع طراحی لوگوها، لوگوی ترکیبی، به طور مفصل توضیح دادیم. امیدواریم با توجه به مطالب گفته شده و اطلاعات کوتاهی درباره نرم افزار های طراحی سایت و قیمت، کمک بسزایی به شما کرده باشیم.

یکی از عوامل مهمی که بر قیمت لوگوی ترکیبی تاثیرگذار است میزان خلاقیت به کار برده شده در طرح است. همچنین هراندازه طراح باتجربه‌تر و حرفه‌ای باشد هزینه پروژه طراحی لوگوی ترکیبی نیز بیش‌تر خواهد بود شما می‌توانید جزیئیات دقیق قرارداد طراحی لوگو ترکیبی را مطالعه کنید و در صورت سوال و نیاز به توضیح بیشتر با ما تماس بگیرید.

ویژگی های طراحی لوگوی ترکیبی

لوگوی ترکیبی یکی از پرکاربرترین لوگو است که طراحان لوگو از آن برای برند سازی سازمان های مختلف استفاده می‌کنند.اگر شما لوگوی تایپی دارید می‌توانید با انجام ریدیزاین لوگو آن را به یک لوگو ترکیبی تبدیل کنید. همانطور که می‌دانید در لوگو ترکیبی هم نمایی از لوگو تایپ دیده می‌شود و هم نمایی از لوگو تصویری و می‌تواند به راحتی هدف را در کوتاه ترین زمان ممکن به مخاطب منتقل کند.

نکات مثبت لوگو ترکیبی

این نوع از لوگو ها دارای مزایای بسیاری است که در زیر به بعضی از موثرترین های آنها اشاره شده است.

 • طراحی آن آسان‌تر است و ریسک تقلید و اشتباه کمتری دارد.
 • مناسب برای رستوران ها، مراکز ورزشی و تفریحی، هتل ها و…
 • لوگویی مناسب برای تیم ها و انجمن های اجتماعی.
 • لوگوهای ترکیبی گرافیکی روی لباس ها و تکنولوژی های پوشیدنی(مانند ساعت ها) بازخورد بهتری دارد.
 • قابل استفاده در انیمیشن ها.

نکات منفی لوگو ترکیبی

 • همانطور که گفته شد به دلیل طولانی بودن لوگو (در آن هم از متن هم از تصویر استفاده میشود) استفاده از آن در ابعاد کوچک سخت است و در صورت استفاده ممکن است خوانایی کمی پیدا می کند.
 • انعطاف پذیری کمی در تغییر رنگ (تنها میتوان از رنگ های مختصر و منحصر بفردی استفاده کرد) و طراحی های سه بعدی دارد.
 • برخلاف لوگوتایپ تبدیل آن به سیاه سفید جلوه زیبایی ندارد، در نتیجه محدودیت استفاده دارد.
 • طراحی لوگو های تلفیقی پیچیده illustrative نیازمند زمان و هزینه بیشتر است.